Twitter hesap silme | Twitter kapatma | Twitter hesabı silme [Resimli]

Yazı içeriğimizde twitter hesap silme , twitter kapatma , twitter hesabı silme , twitter hesap kapatma , twitter silme , twitter hesabı kapatma , twitter nasıl kapatılır gibi sorularınızın cevabı yer almaktadır.

En popüler sosyal sitelerinden twitter da hesap silmek istiyorsanız eğer bu konumuz tam size göre. Çünkü twitter her ne kadar günde binlerci insan üye olurken , binlerce insanda hesaplarını silmektedir. Hesap silmenin nedenlerinden başta gelenler ise sosyal medya ya çok zaman harcadığını anlayan ve bu zamanı artık twitter da harcamak istemeyen , ikinci bir twitter hesabı olanlar ve sevgili durumlarında bazı kıskançlıklar yüzünden twitter hesap silme işlemini kullanıcılar yapmak istemektedir. Eğer siz var olan twitter hesabınızı silip , yeni sıfırdan bir twitter hesabı açmak isterseniz eğer twitter kaydol isimli konumuz tam size göre. Konuyu dikkatli okuyarak twitter kaydolma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Twitter hesap silme | Twitter kapatma | Twitter hesabı silme

Öncelikle bilgisayardan veya mobilden artık nerden giriyo iseniz tarayıcı yardımı ile twitter.com giriş yapıyoruz.

Açılan sayfada yukarıdaki siyah ok işaretinin ordaki giriş yap butonuna tıklayarak ve açılan sayfada bilgilerimizi giripde giriş yapabiliriz veya aynı sayfa üzerinde kırmızı ok işareti ile gösterdiğim alanda direk ilk kutucuğa telefon , eposta adresi veya kullanıcı girerek , ikinci kutucuğada şifreyi yazıyoruz ve giriş yap butonuna tıklayarak giriş yapıyoruz.

Açılan sayfada sağ üst köşedeki siyah kutucuk içerisine alınmış alanın oraya tıklıyoruz.

Yukarıdaki resimde görüldüğü üzere ok işaretiyle gösterdiğim alanda mavi arka plan üzerinde “Güvenlik ve gizlilik” linkine tıklıyoruz.

Açılan sayfanın en alt bölümüne mouse yardımıyla geliyoruz ve yukarıdaki resimde diktörtgen şeklinde içine aldığım alanda “Hesabımı devre dışı bırak” şeklinde bir link var ve buna tıklıyoruz.

Yukarıdaki resimdeki gibi açılan alanda öncelikle maddeleri okumanızı tavsiye ediyorum. Sonrasında ise ok işaretiyle gösterdiğim alandaki mavi arka planlı alanda “…… hesabını devre dışı bırak” bu alanda sizin kullanıcı adınız yazıcak tabiki ve tıklıyoruz.

Böyle bir alan açılıcak ve bizden şifremizi girmemizi istiyor. Siyah ok işaretiyle gösterdiğim alana hesabınızın şifrenizi giriniz ve kırmızı ok işaretiyle gösterdiğim alandaki “Hesabı devre dışı bırak” butonuna tıklıyoruz.

Yukarıdaki gibi “Hesabın şu an devre dışı bırakıldı.” ifadesini gördüyseniz twitter hesap silme işleminiz tamamlanmıştır. Buradaki bilmeniz gereken ordada açıklamış ancak 30 gün içerisinde hesabınıza giriş yaparak tekrardan hesabınızı aktif edebilirsiniz. 30 günden sonra hesabınız tamamen silinecektir.

Twitter hesap silme | Twitter kapatma | Twitter hesabı silme ( Videolu anlatım ) ( Anlatım bana ait değildir )

Sorunlarını aşağıda yorumlar kısmından bizlere bildirebilirsiniz.

Leave a Comment